flag Судова влада України

СТАРТУВАВ ІІ ТУР ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «КРАЩИЙ ДЕРЖАВНИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ»

СТАРТУВАВ ІІ ТУР ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «КРАЩИЙ ДЕРЖАВНИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ»

 

Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець» – це можливість презентувати себе як кваліфікованого, ерудованого та перспективного працівника.

Конкурс щорічно проводиться серед державних службовців II - VII категорії посад в номінаціях: «Кращий керівник» (беруть участь керівники структурних підрозділів, які мають загальний стаж державної служби не менш як 5 років, з них на керівних посадах не менш як 2 роки); та «Кращий спеціаліст» (спеціалісти,які мають загальний стаж державної служби не менш як 2 роки).

У рамках Конкурсу проводиться навчання за Комплексною програмою підвищення кваліфікації державних службовців ІІ-VІІ категорій посад, яка розроблена Інститутом підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України. Метою навчання державних службовців за Програмою є набуття та удосконалення системи знань і умінь, як основи професійної компетентності, здатності до ефективного вирішення завдань професійної діяльності в умовах модернізації державного управління, реалізації системних реформ, формування громадянського суспільства.

Завершився перший тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець», що проводився протягом березня-квітня 2013 року.

Згідно з планом проведення Конкурсу в органах виконавчої влади у 2013 році для забезпечення проведення І туру було створено 1151 оргкомітет, що на 153 оргкомітети більше, ніж у 2012 році, з них: 360 – в апаратах та структурних підрозділах центральних органів виконавчої влади, інших державних органів; 791 – в місцевих державних адміністраціях.

Загальна кількість учасників І туру Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» склала 10521 особу (що на 1324 особи більше, ніж у 2012 році), з них:

● в апаратах та структурних підрозділах центральних органів виконавчої влади, інших державних органів - 3727 державних службовців;

● в місцевих органах виконавчої влади – 6794 державні службовці.

Участь у номінаціях взяли:

● «Кращий керівник» –  3505 державних службовців;

● «Кращий спеціаліст» – 7016 державних службовців.

Завдання першого туру конкурсу «Кращий державний службовець» включали питання щодо нового законодавства про державну службу та антикорупційного законодавства, системи організаційно-розпорядчої документації, ділового мовлення, нових комп’ютерних технологій, ситуаційні завдання щодо прийняття ефективних рішень, які входять до компетенції органу влади.

Проведення другого туру конкурсу «Кращий державний службовець» відбуватиметься протягом травня-червня поточного року:

·         серед центральних органів виконавчої влади на базі Нацдержслужби України;

·         серед місцевих органів виконавчої влади (на базі центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ, організацій).

Під час проведення особлива увага зосереджуватиметься на виявленні державних службовців з високим професійним рівнем вирішення складних завдань у сфері державного управління.

Завдання включатимуть:

▪ запитання для співбесіди з питань державного управління та місцевого самоврядування;

▪ практичні завдання та тести з питань службової етики та етикету;

▪ публічний виступ з актуальних питань суспільно-політичного розвитку країни та реформування державного управління.

Переможці та лауреати Конкурсу нагороджуватимуться дипломами та цінними подарунками.

ІІІ тур Конкурсу та його фінальну частину заплановано провести наприкінці вересня 2013 року.

Початок цьогорічного конкурсу вкотре показав, що на державну службу приходять професійно підготовлені громадяни, які професійно та ініціативно виконують службові обов’язки, мають організаторські здібності.

В Луганській області ІІ тур Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець-2013» відбувся 28 травня на базі Луганського центру післядипломної освіти.

У ІІ турі конкурсу в випробуваннях на звання кращого державного службовця взяли участь 15 працівників Луганської обласної державної адміністрації та 22 працівника районних державних адміністрацій Луганської області.

ДОВІДКОВО

Щорічний Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець» проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року № 1152 з метою забезпечення зростання професіоналізму, відкритості, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців.

Матеріали щодо проведення Конкурсу розміщені на офіційному веб-сайті Нацдержслужби України (www.nads.gov.ua): банер «Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець».

 

Матеріали прес-служби Нацдержслужби України 

 

Додаток

РОЗПОЧАТО ПРОВЕДЕННЯ ОЦІНЮВАННЯ УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ З ДОБОРУ ДО ПРЕЗИДЕНТСЬКОГО КАДРОВОГО РЕЗЕРВУ «НОВА ЕЛІТА НАЦІЇ»

31 травня розпочато наступний етап конкурсу з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» у 2013 році – проведення оцінювання учасників конкурсу.

Оцінювання проводиться, відповідно до графіку, інтерв‘ю-центрами, створеними в усіх регіонах України на базі регіональних інститутів державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.

Учасники оцінюються за результатами:

- тестування на предмет володіння загальними та спеціальними знаннями, необхідними вміннями та навичками;

- анкетування з визначення морально-психологічних і ділових якостей;

- тестування з іноземної мови;

- інтерв’ю з метою оцінювання тез публічного виступу.

Списки осіб, які отримали найкращі результати і можуть бути рекомендовані для зарахування до Президентського кадрового резерву у межах квот за кожною пріоритетною сферою державного управління, до 5 липня будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті Нацдержслужби України та веб-сайтах її територіальних органів.

За результатами попереднього етапу конкурсу - прийому документів, який тривав з 25 березня до 1 травня, до участі у конкурсі допущено 1098 осіб, що на 75 осіб більше, ніж у 2012 році, в тому числі в Луганській області до конкурсу допущені 22 особи з яких: двоє голів райдержадміністрацій, троє заступників голів райдержадміністрацій, один перший заступник міського голови, двоє сільських голів, двоє представників комунальних підприємств, а також 12 керівників різних рівнів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

В Луганській області оцінювання учасників конкурсу проведено 31 травня експертною комісією інтерв’ю-центра, створеного на базі Луганського центру післядипломної освіти відповідно до наказу Нацдержслужби України від 13.04.2012р. №69 «Про виконання Указу Президента України від 5 квітня 2012 року № 246/2012 «Про Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації».

Подальша робота триває відповідно до робочого плану заходів з організаційного забезпечення формування Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації».

ДОВІДКОВО.

Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» започатковано відповідно до Указів Президента України від 1 лютого 2012 року № 45/2012 «Про Стратегію державної кадрової політики на 2012-2020 роки» та від 5 квітня 2012 року № 246/2012 «Про Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» з метою формування нової державницької управлінської еліти, здатної усвідомлювати національні інтереси і брати на себе відповідальність за їх реалізацію, готової не лише приймати вольові рішення, а й ефективно надавати управлінські послуги (www.nads.gov.ua).

Добір кандидатів до Президентського кадрового резерву та внесення Президентові України відповідних пропозицій здійснюється Комісією з питань Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» на підставі рекомендацій Нацдержслужби України. Список осіб, зарахованих до Президентського кадрового резерву, затверджується Президентом України.

Гранична чисельність Президентського кадрового резерву становить 500 осіб.

Формування Президентського кадрового резерву здійснюється поетапно, шляхом зарахування протягом п'яти років до 100 осіб щороку.

Строк перебування особи у Президентському кадровому резерві становить п'ять років, крім випадків дострокового припинення перебування особи у Президентському кадровому резерві. Особа може перебувати у Президентському кадровому резерві лише один строк.

Конкурс з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву складається з таких етапів: оприлюднення оголошення про проведення конкурсу, прийом документів від осіб, які бажають узяти участь у конкурсі, проведення оцінювання учасників конкурсу, добір кандидатів.

Зарахування кандидата до Президентського кадрового резерву залежить від успішного проходження конкурсного відбору.

Добір кандидатів до Президентського кадрового резерву здійснюється за сферами державного управління, що мають пріоритетне значення для досягнення цілей соціально-економічного розвитку: фінансово-економічною, соціально-гуманітарною, інвестицій та інновацій, паливно-енергетичного комплексу, сільського господарства, житлово-комунального господарства. 

Матеріал прес-служби Нацдержслужби України